Kopanie bitcoina – czy w Polsce opłacalna jest kopalnia kryptowalut?

Opłacanie rachunków – zmora każdego domownika czy przedsiębiorcy. Czy to w domu, czy mieszkaniu opłaty za prąd towarzyszą nam od bardzo dawna. Wyjątkowo wysokie ceny prądu sprawiają, że tak zwani górnicy bitcoiów uciekają za granicę. To na pewno bardziej opłacalna opcja.

Swoją świetność osiągnął w 2017 roku. Interesowało się nim w też bardzo dużo górników bitcoinów, jednak w Polsce kopanie zawsze było średnio opłacalne – właśnie między innymi przez ceny prądu.
Cena bitcoinów spadła, natomiast cena prądu wzrosła. Jaka jest kalkulacja? Każdy rozsądny przedsiębiorca o tym wie. Dlatego w naszym kraju kopanie bitcoina nie jest rzeczą mało znaną.

Kopalnia kryptowalut – im więcej tym lepiej

Kopalnia bitcoina to zbiór kilku sprzętów jakimi są koparki bitcoinów.
Jak doskonale wiemy, im mamy więcej koparek, tym efekty będą lepsze, jednak zwiększy się także zużycie prądu. Jeśli ceny prądu nie spadną, kopanie w naszym kraju jest bardzo słabo opłacalne.
Jednak pamiętajmy też o tym, że im więcej sprzętu to obliczenia są trudniejsze, a zużycie energii z kilku urządzeń potrafi utrzeć nosa nawet najbardziej zawziętemu optymiście…
Do tego wszystkiego dochodzi nam jeszcze podatek dochodowy, który w niektórych krajach nie jest obowiązkowy. Można tam być zwolnionym z podatku, jeśli oprócz zajęcia jakim jest kopanie bitcoina, będziesz się zajmował czymś innym. Przykładem jest na przykład Portugalia.

Kopanie bitcoina – jak zacząć?

Jak już wiemy koparka to podrasowany komputer, dostosowany do pracy jaką jest kopanie bitcoina. Najważniejszy jest sprzęt, a w najlepszym sprzęcie, tajemnica tkwi w wydajności i oszczędności. Najlepsze koparki bitcoinów to takie, które zużywają najmniej prądu przy największej ilości obliczeń. Właśnie na takie cechy koparki musimy zwrócić uwagę.

Kopalnia bitcoina w Polsce – do sedna.

Jeśli weźmiemy pod uwagę czynniki jakimi są podatki i wysokie ceny prądu, a także widząc ciągle emigrujących ,,górników kryptowalut” to dochodzimy do wniosku, że interes jakim jest kopalnia bitcoina nie ma najmniejszego sensu. Warto zorientować się gdzie kopać, żeby opłacalność była najwyższa. Dlatego zastanówmy się dwa razy, jeśli chcemy rozpocząć przygodę z kopaniem.

Dodaj komentarz