Nietypowe branże, czyli lumpeks online

W każdym mieście musi być co najmniej jeden szyld z napisem „odzież zachodnia”. Wszyscy wiemy, co tam znajdziemy osławioną odzież na wagę. Opinie są co do nich niezwykle podzielone. Dla jednych są warte tyle, co śmieci i nigdy nawet nie odwiedzili jednego ze sklepów. Dla innych są niezwykłymi miejscami, w których można znaleźć niezwykle skarby. Nieważne od spojrzenia na te sklepy zawsze znajdziemy tam bardzo losowe ubrania w niezwykle przystępnych cenach.

Sklep internetowy z ubraniami

Obecnie sklepy internetowe są bardzo wdzięcznym źródłem klientów. Coraz więcej znanych marek posiada swój odpowiednik w świecie cyfrowym. Znajdziemy na nich cały asortyment znany ze sklepów stacjonarnych. Często za nimi stoi cały sztab osób odpowiedzialnych za marketing, obsługę sklepu, przygotowanie wysyłki czy samo przygotowanie grafik i opisów produktów. Tyle o siedciówkach. Jednak sam przyznasz, że lumpeks online nie jest typowym miejscem. Sam asortyment jest wszakże dość niezwykły i często nietopowy. Dlatego zastanówmy się, z czym wiąże się posiadanie właśnie tego typu produktów.

Lumpeks online to same wyzwania?

Może nie same, ale na pewno jest ich całkiem dużo. Może pomińmy wszystkie wyzwania, jakie stoją przed właścicielami sklepów. Już sam asortyment jest wyzwaniem. W przypadku sklepu online każdy ten produkt będziesz musieć zademonstrować. Wszyscy wiem, z czym to się wiąże. Każde ubranie będzie musiało posiadać zdjęcie oraz podane wymiary. Pozostając przy tych całych górach ubrań, które należy sfotografować, gdy dojdzie już do zakupu, czeka cię wysyłka. Musisz być świadomym jak dużą część finalnej, ceny ubrania będą pochłaniać koszty wysyłki. Sam dobrze widzisz, jak ważna jest cena ubrań. To jest jeden z głównych atutów.

Teraz pomówmy o kosztach i zyskach. Po stronie zysków musimy liczyć na ilość i marże. Niestety koszty mogą przytłaczać. Na początku mamy cenę sklepu internetowego. Następnie musisz zainwestować w reklamę. Musisz się liczyć, że w internecie konkurencja jest bardzo silna. Przed Tobą bezie ciężka droga, zanim przebijesz się na pierwsze strony Google. Ostatni koszt, który często pomija to praca. Należy o tym pamiętać w ostatecznych rozrachunkach.

Dodaj komentarz