Siła drzemiąca w probiotyku.

Słowo bakterie często kojarzą nam się źle, ponieważ są one wiele razy przedstawiane w negatywnym świetle. Reklamy środków czyszczących, w których choroby oraz zakażenia najczęściej są rezultatem obecności bakterii w naszych domach to trochę przesada, lecz jest również w tym ziarnko prawdy. Jak często w życiu medal ma dwie strony – tak też jest z bakteriami. Są dobre bakterie, które pomagają nam zachować równowagę w organizmie, a także te złe, które nam ją zaburzają.

Siła tkwi w probiotyku.

Probiotykami są te dobre bakterie, które pomagają nam przede wszystkim w prawidłowym funkcjonowaniu naszego metabolizmu. Ich obecność przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania jelit, a w czasie biegunek, czy alergii lub nawet w chorobach jelit czy wątroby, pomagają nam wrócić do normalności.

Źródła probiotyku.

Zarówno możemy spożywać zdrowe bakteria w niektórych produktach spożywczych – takich jak na przykład kefiry, maślanki i kwaśne mleko oraz kiszone ogórki lub kiszona kapusta. Ich źródeł naturalnie występujących jest niewiele, nie każdy je również lubi. Dlatego innym źródłem probiotyku są suplementy. Możemy kupić probiotyk w aptece, jako tabletki, które łykamy popijając łykiem wody.

Kiedy stosować probiotyki.

Stosowanie suplementów diety jakimi są probiotyki, najczęściej jest spowodowane zażywaniem antybiotyku, który podrażnia i źle wpływa na nasz żołądek i cały układ trawienny. Obecność dobrych bakterii pomaga nam przetrwać okres, kiedy leki przeciwbólowe podrażniają nas od środka.
Drugim powodem, dla którego ważnym elementem jest stosowanie probiotyków jest długotrwały stres. Jeśli nasza praca jest nerwowa, a w życiu prywatnym też nie jest za wesoło, możemy spodziewać się, że odbije się to na naszym zdrowiu. Stres wpływa negatywnie na cały nasz organizm. Jelita cierpią wtedy katusze, a biegunki i bóle brzucha są częstym towarzyszem codziennego życia. Powodują także tak zwane błędne koło, ponieważ stresujemy się też tym, że będzie nas bolał brzuch – na przykład podczas ważnego spotkania. Warto w momentach wzmożonego stresu w naszym życiu stosować suplementację probiotykami, a na pewno odczujemy rówżnicę.

Dodaj komentarz